Наша адреса: Україна, місто Харків, вулиця Клочківська, 337а, телефони +38(068) 446-86-98, +38(099) 423-88-09

 
МРТ і КТ «уві сні», анестезія

Обстеження на магнітних МРТ томографах абсолютно безболісні. Але для деяких пацієнтів такі процедури все ж стають випробуванням. Часом пацієнти бояться замкнутих просторів. Буває, що люди починають відчувати страх, коли тривалий час знаходяться всередині апарату. Для найбільш ефективного проведення МРТ (особливо головного мозку) необхідна повна нерухомість пацієнта. Лежати нерухомо в такому апараті іноді потрібно до сорока хвилин.

Обстеження на комп'ютерному томографі (КТ) пацієнт проходить набагато швидше: обладнання сканує організм буквально за лічені секунди. Але і на такий короткий відрізок часу потрібно зафіксувати тіло в певному положенні, а також введення контрастної речовини краще проводити в супроводі анестезіолога (особливо у дітей раннього віку). Кращим виходом в даній ситуації вважається короткочасний сон або седація. У дітей до року можливе проведення дослідження в стані фізіологічного сну.

Показання для МРТ (або КТ) з анестезією:

  • гіперактивність дитини з особливостями ЦНС;
  • боязнь замкнутого простору;
  • діти з посттравматичним вимушеним положенням тіла (МРТ суглобів, хребта);
  • епісиндром, розлади психіки

Для будь-якої анестезії необхідно дотримуватися режиму харчування і пиття:

  • Діти від 0 до року - останнє годування за 3 години, а прийом води за 2 години;
  • Діти від року до 6 років - останній прийом їжі за 3 годин, а води за 2 години;
  • Діти старше 6 років - останній прийом їжі за 3-4 годин, а води за 2 години.

У разі, якщо дитина систематично приймає протисудомні ліки, повідомте про це лікаря!

Наслідки недотримання зазначеного режиму харчування можуть бути досить серйозними: кислотність в організмі підвищується, шлунковий сік потрапляє в трахею і легені і як наслідок - виникає синдром Мендельсона (дихальна недостатність через опіку слизової трахеї і бронхів шлунковим вмістом). Під час проведення МРТ дитина спить. Шум йому не заважає. Анестезіолог знаходиться поруч і спостерігає за його диханням і загальним станом. Після дослідження малюк прокидається практично відразу і через 20-30 хвилин він повністю відходить від анестезії.

Найчастіше застосовується внутрішньовенний наркоз, який добре переносять і діти, і дорослі, так званий «медикаментозний сон». Водиться пропофол - його використання зменшує ризик блювоти, а з організму препарат виходить вже через 20 хвилин разом з сечею - для цього відразу після процедури потрібно пити більше рідини.