Наша адреса: Україна, місто Харків, вулиця Клочківська, 337а, телефони +38(068) 446-86-98, +38(099) 423-88-09

 
  Обираємо КТ  Обираємо МРТ 
Серце КТ-коронарографія (з контрастуванням) для детальної оцінки захворювань / аномалій коронарних артерій. Підрахунок КТ індексу коронарного кальцію. МРТ серця для оцінки інфаркту міокарда, серцевої життєздатності, серцевої функції і морфології.
Молочні залози (МЗ)   МРТ за необхідністю (не є заміною мамографії!): перед оперативними втручаннями з приводу раку молочної залози; для оцінки ефективності хіміотерапії; пацієнтам з високим ризиком розвитку раку МЗ; варіант будови МЗ, що обмежує чутливість мамографії; для оцінки стану імплантів; після реконструктивної операції з приводу раку МЗ; при недостатній інформативності мамографії та УЗД.
Черевна порожнина і малий таз При неспецифічних болях в животі КТ з внутрішньовенним контрастуванням (КТ без контрастування малоінформативно !!!) При неспецифічних болях в животі МРТ черевної порожнини і заочеревинного простору без внутрішньовенного контрастування.
Печінка / жовчовивідні шляхи При підозрі на новоутворення або інші відхилення від норми - КТ з внутрішньовенним контрастуванням як первинне дослідження. При відомої патології печінки / жовчовивідних шляхів - МРТ з внутрішньовенним контрастуванням і / або МРТПГ жовчних протоколів.
Підшлункова залоза Для первинної оцінки - КТ з контрастуванням. МРТ як доповнення після КТ.
Селезінка При підозрі на відхилення від норми - КТ з внутрішньовенним контрастуванням як первинне дослідження. При відомої патології - МРТ із внутрішньовенним контрастуванням.
Нирки КТ з внутрішньовенним контрастуванням первинне дослідження при пухлинній/ неопухлинній патології. КТ без контрастування при ниркових коліках, для уточнення локалізації конкременту. МРТ при наявності утворень, які потребують періодичного контролю, як альтернатива КТ (для зниження променевого навантаження). При наявності протипоказань до КТ.
Наднирники При протипоказаннях МРТ - КТ з / без контрастування. МРТ як первинне дослідження.
Кишечник КТ з пероральним та внутрішньовенним контрастуванням з попередньою підготовкою кишечника (проводиться за день до дослідження). МРТ ентерографія наявності протипоказань до КТ.
Обличчя КТ лицьового скелета без контрастування для первинної оцінки. МРТ м'яких тканин обличчя з контрастуванням після первісної оцінки КТ.
Орбіти КТ орбіт без контрастування при травмі КТ орбіт з контрастуванням для оцінки м'яких тканин при протипоказаннях МРТ. МРТ орбіт з контрастуванням для первісної оцінки інфекційних запальних захворювань, при підозрі на новоутворення.
Навколоносові пазухи (ННП) КТ ННП без контрастування метод вибору для первинної оцінки пазух. МРТ ОНП з контрастуванням при підозрі на новоутворення (якщо є рекомендації після КТ).
Гіпофіз КТ з контрастуванням тільки при протипоказання до МРТ. МРТ головного мозку і гіпофізу метод вибору при підозрі на патологію селлярной / супраселлярной області, кавернозних синусів.
Скронева кістка КТ скроневих кісток без контрастування для первинної оцінки вроджених, запальних, інфекційних і пухлинних процесів зовнішнього та середнього вуха. МРТ внутрішніх слухових проходів, мостомозжечкового кутів (при необхідності з контрастуванням), при нейросенсорної приглухуватості, тиннитус, а також в деяких випадках після початкової діагностики КТ (наприклад, для виключення холестеатом - МРТ в режимі поп - EPI DWI).
Скронево-нижньощелепні суглоби (СНЩС) КТ СНЩС/нижньої щелепи без контрастування, якщо є протипоказання до МРТ. МРТ ВСЩС без контрастування - метод вибору.
М'які тканини шиї КТ тканин шиї з контрастуванням для первинної оцінки патології органів голови і шиї (за винятком підозри на патологію слинних залоз, носоглотки, порожнини рота). У деяких випадках для уточнення змін рекомендовано МРТ. МРТ м'яких тканин шиї з контрастуванням для первинної оцінки слинних залоз, носоглотки, ротової порожнини, але повинні бути доповнені КТ без контрастування для оцінки кісткових структур.
Легені КТ ОГК без контрастування для первинного скринінгу, виявлення і динаміки непухлинних захворювань, відстеження в динаміці виявлених раніше легеневих вузликів. КТ ОГК з контрастуванням при підозрі на наявність новоутворень (легень, середостіння, грудної стінки). Для оцінки динаміки раніше виявленої пухлини. КТА легеневих артерій для виключення ТЕЛА. МРТ не рекомендоване для первісної оцінки легень. За необхідності виконують МРТ середостіння після КТ дослідження.
Передміхурова залоза   МРТ метод вибору без / з контрастуванням.
Сечовий міхур КТ з внутрішньовенним контрастуванням при протипоказаннях МРТ. МРТ метод вибору без / з контрастуванням.
Аорта / судини КТ-ангіографія - метод вибору МР-ангіографія за наявності протипоказань до КТ.
Опорно-рухова система КТ для більш точної оцінки кісткових структур по направленню травматолога (частіше при гострій травмі). МРТ для оцінки суглобів і оточуючих тканин (сухожиль, зв'язок, хрящів, менісків, м'язів). Для виявлення прихованих переломів у осіб з остеопорозом.
Головний мозок КТ без контрастування для первинної оцінки при гострій травмі або підозрі на крововилив (зазвичай не пізніше 3-х діб після епізоду), в інших випадках - якщо МРТ протипоказано. МРТ без / з контрастуванням - метод вибору при  пухлинній / неопухолинній патології головного мозку.
Хребет Спинний мозок КТ без контрастування для первинної оцінки при травмі, в інших випадках якщо протипоказано МРТ. МРТ без / з контрастуванням - метод вибору при  пухлинній / неопухолинній патології головного мозку.

 

Первинне дослідження при онкоутворенні (відповідно до рекомендацій NCCN)

Приклади:
При колоректальному раку КТ ОГК + ОЧП + ОМТ з внутрішньовенним контрастуванням  
При раку прямої кишки КТ ОГК + ОЧП + ОМТ з внутрішньовенним контрастуванням + МРТ для стадіювання первинної пухлини
При пухлинах нирок КТ ОГК + ОЧП + ОМТ з внутрішньовенним контрастуванням  
При пухлинах легень КТ ОГК і верхнього поверху черевної порожнини з внутрішньовенним контрастуванням.  
При пухлинах голови та шиї КТ голови і шиї з контрастуванням + ОГК При пухлинах носоглотки і слинних залоз + МРТ зони, що цікавить з захопленням основи черепа для оцінки пріваскулярного / периневрального поширення процесу.
Контрольне дослідження при ПХТ, ЛТ Обов'язкове проведення (референсного) дослідження до початку ПХТ, ЛТ. Оцінка КТ з КТ, МРТ з МРТ, бажано на одному і тому ж апараті, з тими ж налаштуваннями, як на контрольному дослідженні.