Наша адреса: Україна, місто Харків, вулиця Клочківська, 337а, телефони +38(068) 446-86-98, +38(099) 423-88-09

 
Все, що необхідно знати про КТ

Комп’ютерна томографія (КТ) абсолютно безболісна процедура і не викликає у пацієнта клаустрофобію. Процедура сканування триває менше однієї хвилини. У тому випадку, якщо обстеження проводиться з використанням контрастного посилення, сканування повторюється кілька разів. Після закінчення процедури лікар рентгенолог вивчає отримані зображення і пише висновок.

Що необхідно мати з собою для проведення КТ?

  • медичну документацію (напрямок від лікуючого лікаря, в якому вказано попередній діагноз, зона дослідження, клінічна задача),
  • дані попередніх досліджень (які безпосередньо стосуються причини призначення Вам КТ) та іншу медичну документацію, проаналізувавши яку лікар-радіолог зможе сформулювати найбільш точне діагностичний висновок по КТ. Якщо Ви не надасте медичну документацію в повному обсязі, то лікар-радіолог оцінює тільки безпосередньо отримані скани КТ, без врахування попередніх травм і захворювань, всіляких наслідків, які вони могли спричинити і без урахування можливого супутньої патології.

Пам’ятайте, не існує абсолютного і універсального методу медичної діагностики: МРТ ніколи не замінить КТ, КТ ніколи не замінить УЗД, УЗД ніколи не замінить рентгенографію. Всі ці методи доповнюють одна одну і часом, дані попередніх досліджень мають вирішальне слово в правильній інтерпретації отриманої картини лікарем-радіологом при комп’ютернiй томографії.

Чи безпечна комп’ютерна томографія?

Комп’ютерна томографія вважається безпечним методом. Доза рентгенівського опромінення відносно невелика. Сучасні технології дозволили знизити дозу опромінення до мінімуму. Доза опромінення залежить від розміру області, що сканується. Відповідно, при скануванні черевної порожнини доза опромінення вище, ніж при скануванні стопи. Є невеликий ризик, якщо потрібне введення контрастних речовин. Пацієнт повинен попередити лікаря, якщо у нього є алергії на ліки, йод, морепродукти, якщо він страждає на діабет, астму, захворюваннями серця і щитовидної залози

Основне протипоказання до проведення КТ – вагітність. Якщо дослідження проводиться з контрастом, слід переконатися, що у пацієнта немає алергії на йодовміснi контрастнi засоби. При нирковiй або печінковiй недостатності перед дослідженням необхідно проконсультуватися з лікарем-рентгенологом.