Наша адреса: Україна, місто Харків, вулиця Клочківська, 337а, телефони +38(068) 446-86-98, +38(099) 423-88-09

 
КТ навколоносових пазух в Харкові

Що таке КТ навколоносових пазух?

Дослідження пазух проводитися менше 5-ти хвилин і абсолютно безболісне. Слід відразу зазначити, що променеве навантаження в нашому центрі зведена до мінімуму, про що говорять цифри по закінченню дослідження. Все це стає можливим за рахунок новітнього обладнання та програмно-апаратних комплексів, які знижують променеве навантаження до біологічно обумовлених мінімумів.

КТ придаткових пазух дозволяє візуалізувати гайморові, лобні і інші пазухи, а також оточуючi структури. За допомогою цього методу можна визначити наявність кіст, поліпів і інших новоутворень. Визначаються ознаки запалень, гною або крові в порожнинах.

Метод КТ добре підходить для дослідження кісткових і порожнистих структур з рідиною і повітрям. Саме з цієї причини це самий інформативний метод дослідження навколоносових пазух.

Які показання для КТ навколоносових пазух?

  • Запальні захворювання навколоносових пазух
  • Планування ендоскопічних оперативних втручань і пластичних коригуючих операцій
  • Оцінка поширеності пухлинного процесу (визначення стадії) і контроль ефективності лікування 
  • Підозра на травматичне ушкодження кісток лицьового черепа з розвитком гематосинуса, переломи стінок орбіти, кісток основи черепа 
  • Аномалії розвитку 
  • Оцінки пазух, заповнених рідиною або оцінки потовщення оболонки пазухи
  • Діагностики синуситів.

Що краще - МРТ або КТ (МСКТ або СКТ) навколоносових пазух?

За рахунок того, що метод КТ має на увазі дослідження дрібними кроками (зрізами), дослідження проведені методом КТ є більш точними. За допомогою КТ можна виявити проростання пухлин в стінки пазух з розташованих поруч анатомічних областей, визначити дрібні тріщини черепа та інші порушення, недоступні ні рентгену, ні МРТ!

Чи небезпечний метод КТ дослідження?

Так як цей метод має на увазі використання рентгенівських променів, багато хто хвилюється, що така діагностика може принести шкоду здоров'ю. Це абсолютно невиправдані побоювання. За рахунок сучасного обладнання променеве навантаження дуже низьке. Цей метод не зашкодить вашому здоров'ю і може проводитися навіть кілька разів на рік.

Навіщо потрібно вводити контрастну речовину?                                                                                                                                                                                                               

У деяких випадках, для отримання більш інформативного дослідження, пацієнтам виконується комп'ютерна томографія з контрастом. Контрастом називається речовина на основі йоду, яке використовується для поліпшення візуалізації потрібних структур. Препарат вводиться в вену і забарвлює судини в момент свого поширення по кровотоку, а потім накопичується в тканинах, покращуючи їх візуалізацію на знімках. Особливо добре він проникає в органи і тканини що iнтенсивно постачаються кров'ю, через що його нерідко використовують при виявленні патологічних вогнищ з посиленим припливом крові: ділянки запалення, злоякісні новоутворення. Контрастна речовина повністю виводиться з кровотоку в межах 12-24 годин.