Наша адреса: Україна, місто Харків, вулиця Клочківська, 337а, телефони +38(068) 446-86-98, +38(099) 423-88-09

 
Детальніше:МРТ і КТ «уві сні», анестезія

Обстеження на магнітних МРТ томографах абсолютно безболісні. Але для деяких пацієнтів такі процедури все ж стають випробуванням. Часом пацієнти бояться замкнутих просторів. Буває, що люди починають відчувати страх, коли тривалий час знаходяться всередині апарату. Для найбільш ефективного проведення МРТ (особливо головного мозку) необхідна повна нерухомість пацієнта. Лежати нерухомо в такому апараті іноді потрібно до сорока хвилин.

Обстеження на комп'ютерному томографі (КТ) пацієнт проходить набагато швидше: обладнання сканує організм буквально за лічені секунди. Але і на такий короткий відрізок часу потрібно зафіксувати тіло в певному положенні, а також введення контрастної речовини краще проводити в супроводі анестезіолога (особливо у дітей раннього віку). Кращим виходом в даній ситуації вважається короткочасний сон або седація. У дітей до року можливе проведення дослідження в стані фізіологічного сну.

Показання для МРТ (або КТ) з анестезією:

Детальніше:МРТ і КТ «уві сні», анестезія

Причини нестабільності в пателло-феморальному суглобі можна розділити на дві групи: вроджені та набуті.

До вроджених причин відносяться:

  • Patella Alta – подовження власної зв’язки надколінника, індекс Insall-Salvati > 1.4
  • Patella Baja – вкорочення власної зв’язки надколінника, індекс Insall-Salvati < 0.8
  • Дисплазія блоку стегнової кістки – неконгруентність (невідповідність) суглобових поверхонь надколінника та блоку стегнової кістки. За Dejour визначається чотири типи дисплазії.

До набутих причин належать:

  • Пошкодження власної зв’язки надколінника
  • Пошкодження сухожилка чотирьохголового м’язу стегна
  • Пошкодження утримувачів надколінника
  • Переломи надколінника та блоку стегнової кістки

Детальніше:Нестабільність в...

Детальніше:Комп`ютерна томографія (КТ) хребта

У нашому центрі комп`ютерна томографія проводиться на сучасному спіральному КТ-сканерi світового виробника Siemens SOMATOM go.Up.

Завдяки високій точності знімків (до 0,6 мм) і швидкості сканування на сучасному апараті, процедура діагностики займає до 10-ти хвилин.

Прицільне дослідження хребців будь-якого відділу хребта виявляє анатомічні особливості хребців (симетрія, будова, щільність), хребетного каналу, а також навколишніх тканин. Процедура дозволяє виявляти пухлинні, запальні, дегенеративні захворювання на будь-яких стадіях розвитку і правильно визначити тактику лікування пацієнта. Однак слід нагадати, що КТ не дає можливості оцінити структури спинного мозку. Для цих цілей використовують МРТ, і КТ в цьому випадку є додатковим методом діагностики.

Показання до проведення:

  • діагностика пухлин і метастатичного ураження кісткової тканини хребта;
  • оцінка посттравматичних змін;
  • оцінка ефективності оперативного втручання з приводу захворювань і травм хребта;
  • визначення змін міжхребцевого диска (протрузії, екструзії);
  • травми і переломи хребців;
  • стеноз спинномозкового каналу, стеноз міжхребцевих отворів;
  • дегенеративнi зміни хребта;
  • запальні захворювання хребта.
Детальніше:КТ навколоносових пазух

Що таке КТ навколоносових пазух?

Дослідження пазух проводитися менше 5-ти хвилин і абсолютно безболісне. Слід відразу зазначити, що променеве навантаження в нашому центрі зведена до мінімуму, про що говорять цифри по закінченню дослідження. Все це стає можливим за рахунок новітнього обладнання та програмно-апаратних комплексів, які знижують променеве навантаження до біологічно обумовлених мінімумів.

КТ придаткових пазух дозволяє візуалізувати гайморові, лобні і інші пазухи, а також оточуючi структури. За допомогою цього методу можна визначити наявність кіст, поліпів і інших новоутворень. Визначаються ознаки запалень, гною або крові в порожнинах.

Метод КТ добре підходить для дослідження кісткових і порожнистих структур з рідиною і повітрям. Саме з цієї причини це самий інформативний метод дослідження навколоносових пазух.

Детальніше:КТ навколоносових пазух

Детальніше:Базова термінологія при описі...

Базова термінологія при описі дегенеративних змін міжхребцевий дисків (згідно консенсусу Американської спінального товариства, Американського товариства спінальної радіології, Американського товариства нейрорадіології  2014 році). Незмінений (нормальний) диск складається з пульпозного центрального ядра та периферичних фіброзних кілець. Диск знаходиться в межах дискового простору.

Дегенеративні зміни дисків включають в себе будь-що з наступного: розшарування, фіброз, звуження дискового простору, дифузне випинання кільця за межі дискового простору, розриви фіброзного кільця, мукоїдна дегенерація фіброзного кільця, наявність газу в міжхребцевому диску, крайові остеофіти тіл хребців, запальні зміни та склероз замикальних пластинок тіл хребців.

Детальніше:Базова термінологія при описі...

Детальніше:Все, що необхідно знати про КТ

Комп’ютерна томографія (КТ) абсолютно безболісна процедура і не викликає у пацієнта клаустрофобію. Процедура сканування триває менше однієї хвилини. У тому випадку, якщо обстеження проводиться з використанням контрастного посилення, сканування повторюється кілька разів. Після закінчення процедури лікар рентгенолог вивчає отримані зображення і пише висновок.

Що необхідно мати з собою для проведення КТ?

  • медичну документацію (напрямок від лікуючого лікаря, в якому вказано попередній діагноз, зона дослідження, клінічна задача),
  • дані попередніх досліджень (які безпосередньо стосуються причини призначення Вам КТ) та іншу медичну документацію, проаналізувавши яку лікар-радіолог зможе сформулювати найбільш точне діагностичний висновок по КТ. Якщо Ви не надасте медичну документацію в повному обсязі, то лікар-радіолог оцінює тільки безпосередньо отримані скани КТ, без врахування попередніх травм і захворювань, всіляких наслідків, які вони могли спричинити і без урахування можливого супутньої патології.

Детальніше:Все, що необхідно знати про КТ

Особливості КТ органів черевної порожнини КТ органів черевної порожнини, незважаючи на величезну кількість всіляких методів обстеження, залишається одним з найбільш дієвих. Він надзвичайно точний, вимагає небагато ресурсів і часу.

Відмінні результати дає комп'ютерна томографія всіх органів черевної порожнини, а саме:

  1. Паренхіматозні органи (печінка, селезінка, підшлункова залоза).
  2. Порожнисті органи шлунково-кишкового тракту (шлунок, все відділи тонкого і товстого кишківника, жовчний міхур.
  3. Елементи судинної системи, які знаходяться в черевній порожнині.
  4. Лімфовузли.
  5. Відділи хребта на досліджуваному рівні.

Детальніше:КТ органів черевної порожнини

Шановні жителі міста Харків!

У зв'язку з введенням карантину в нашому місті деякі медустанови припинили приймати пацієнтів. У Лікувально-діагностичному центрі "Ваше здоров'я" робота не припиняється. Ми проводимо діагностику як і раніше. У нашому центрі проводиться регулярна обробка та дезінфекція. Запис пацієнтів проводиться з урахуванням ситуації  що створилася, з часовими проміжками між пацієнтами.

Детальніше:Робота не припиняється у... Детальніше:Робота не припиняється у... Детальніше:Робота не припиняється у... Детальніше:Робота не припиняється у...